تبلیغات
گیاهان دارویی - درمان گیاهی ریزش موی سر
گیاهان دارویی
herb drugs

بررسی ریزش موی سر و درمان گیاهی آن با چند گیاه دارویی

به نام خدا

درمان گیاهی ریزش موی سر

ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که اکثر آقایان و بخشی از خانم هارا با خود همراه می کند در این پست به بعضی از درمان های گیاهی این مشکل پرداخته می شود.

در گام اول قابل توجه است که عزیزانی که دچار این مشکل می شوند نباید از هر شامپویی برای شستن سر خود استفاده کنند ، بلکه بهتر است از کتیرا ، گل سر شوی و یا سدر و یا لااقل از صابون سر شویی استفاده نمایند. ضمناً این مسئله و دارو هایی که پیشنهاد می شود برای کسانی است که کامل طاس نشده اند و همچنین کسانی که می خواهند از روش های زیر استفاده کنند می بایست از یک دارو استفاده کنند ته به نتیجه مطلوب تری دست یابند.

<!--[if !supportLists]-->1- <!--[endif]-->نام گیاه دارویی: آویشن

مصرف دارویی : ضد ریزش موی سر

شکل دارویی و مقدار مصرف : 30 گرم آویشن را در دو لیوان آب جوشانده ، حاصل صاف کرده ی آن را هفته ای دو مرتبه بر پوست سر بمالید (آهسته) وحدوداً پس از 10 دقیقه سر خود را بشویید.

2 - نام گیاه دارویی: باباآدم

مصرف دارویی: ضد ریزش موی سر

شکل دارویی و مقدار مصرف: یک استکان پودر ریشه بابا آدم را در یک لیوان آب جوشانده ، هفته ای یک یا دو مرتبه آهسته بر پوست سر بمالید و پس از پانزده دقیقه آن را بشویید.

3 - نام گیاه دارویی : بنفشه معطر

مصرف دارویی : ضد ریزش موی سر ضد شوره (Seborrhea)

شکل دارویی و مقدار مصرف: هفته ای یک یا دو مرتبه مقداری روغن بنفشه را بر پوست سر بمالید پس از 15 دقیقه بشویید و تا بهبودی کامل ادامه دهید.

طرز تهیه روغن بنفشه:

70 گرم روغن بنفشه را در 200 گرم روغن کنجد ریخته پس از 5 روز صاف کرده و مجدداً 70 گرم روغن بنفشه را در آن ریخته و بعد از 5 روز صاف نمایید و این عمل را آنقدر ادامه دهید تا روغن کنجد رنگ و بوی بنفشه را بگیرد . در این مرتبه برای آخرین بار صاف کرده و مصرف نمایید.

4- نام گیاه دارویی : برگ بید

مصرف دارویی : بلند کردن موی سر ، لطیف کردن آن و درمان شوره سر

شکل دارویی و مقدار مصرف: مقداری برگ تازه بید را کوبیده شیره (عصاره) آن را بر پوست سر بمالید و پس از 15 دقیقه بشویی و تا بهبودی کامل ادامه دهید.

5- نام گیاه دارویی: علف چشمه

مصرف دارویی : رفع ریزش موی سر و ضد شوره

شکل دارویی و مقدار مصرف : مقداری از عصاره علف چشمه را هفته ای دو تا سه مرتبه بر روی سر بمالید و پس از حدود 15 دقیقه ان را با آب معمولی بشویید.

 


،
برچسب ها: درمان گیاهی ریزش موی سر، ریزش موی سر، درمان گیاهی، گیاهان دارویی، آویشن، ضد ریزش موی سر، بنفشه معطر، ضد شوره، Seborrhea، طرز تهیه روغن بنفشه، طرز تهیه روغن، برگ بید، درمان شوره سر، بلند کردن موی سر، علف چشمه،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 15 تیر 1390 توسط Pouran Aliverdi